Haber

Ultra Abant Koşusu Bolu’da yapıldı

– Bolu’da ilk kez düzenlenen “Ultra Abant Koşusu”na 600 sporcu katıldı

BOLU – Bolu’da ilk kez düzenlenen 4 farklı parkurdan oluşan ‘Ultra Abant Koşusu’ 600 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bolu’nun doğasıyla adından söz ettiren doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı, 600 sporcuyu ağırladı. Bolu’da ilk kez düzenlenen ‘Ultra Abant Koşusu’ yoğun ilgi gördü. 4 farklı parkurdan oluşan yarışta 6 kilometrelik göl koşusu, 18 kilometrelik Orman Koşusu, 33 kilometrelik Lotus Çiçeği Koşusu ve 62 kilometrelik Ultra Abant Koşusu yer aldı. Geniş parkur alanlarında sporcular kıyasıya mücadele etti.

“Bu doğa cennetinde yaklaşık 600 sporcu bizimleydi”

Ultra Abant Koşusu’nun organizasyonunda öncü olan Polat Dede, “Ultra Abant yarışını bu yıl ilk kez Abant Gölü Milli Parkı’nda düzenledik. Bu yıl 600’e yakın sporcumuz bu cennette aramıza katıldı. Doğa.Buraya gelen sporcularımıza teşekkür ediyoruz.İnanılmaz bir yarıştı.Yarışımız bu yıl 4 farklı parkurda yapıldı.6 kilometre Göl Koşusu, 18 kilometre Orman Koşusu, 33 kilometre Nilüfer Çiçekleri ve 62 kilometre Doğa Koşusu yapıldı. Ultra Abant Koşusu. Yaklaşık 600 sporcu katıldı. Biz başladık, önümüzdeki yıllarda buradaki kişi sayımız 1.500 olacak. Bireylere ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Yarışa katılan bir bayan sporcu, “Çok keyifli ve keyifliydi. Abant pistini herkese tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu