Haber

Sakarya’da yağmur hattı yenileniyor

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin güçlü altyapı ağını genişletmeye devam ediyor. 1.600 metre uzunluğunda bordür ile içme suyu altyapısı yenilenen İbrahim Kangal Caddesi’nin yağmur suyu hattı şimdi de yenileniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ), Adapazarı İbrahim Kangal Caddesi’nin yağmur suyu altyapısını yeniliyor. 10 cadde için yağmur suyu altyapı geçişi ile yapılacak çalışma ile toplam 200 metrelik hat imalatı vatandaşların kullanımına sunulacak. Daha önce tamamlanan proje ile devam eden çalışmalar kapsamında içme suyu sınırı 1.600 metre olan caddeye 60 adet yağmur suyu ızgara bacası eklenecek.

Kısa sürede tamamlanması hedeflenen proje ile ilgili kurumdan yapılan açıklamada, “İçme suyu hattını yenilediğimiz ve su sorununu çözdüğümüz bölgemizin yağmur suyu hattını şimdi yeniliyoruz. Ekiplerimizin aralıksız çalışması sonucunda şiddetli yağışlarda dahi sokakta su birikintisi, su baskını gibi sorunlar yaşanmayacak. Küçük bir kısmı trafiğe kapatılan sokağımızda devam eden çalışmalar konusunda sürücü ve yayalarımızdan sağduyulu olmalarını rica ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu