Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Cumhurbaşkanı seçilip seçilmeyeceğini ancak milletimiz bilir”

Türkiye’nin Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, siyasetçinin yasalarla yok edilemeyeceğini belirterek, “Demokrasilerde siyasetçinin yok olma yolu sandıktır. Cumhurbaşkanı adaylığını açıklar. Karşısına başka adaylar çıkar. Milletimizin kararına herkes saygı duyacaktır.”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, sabah saatlerinde uçakla geldiği Trabzon’a bir dizi ziyarette bulundu. Esnafla sebze-meyve şeklinde bir araya gelen Sarıgül, daha sonra partililerle bir restoranda buluştu. Burada yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarıgül, muhalefet partilerinin oluşturduğu 6’lı masada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olamayacağı yönündeki açıklamalarını değerlendirdi. Bir siyasetçiyi hukuk yollarıyla engellemeye çalışmanın yanlış olmadığını kaydeden Sarıgül, “Siyasetçiyi kanunla yok edemezsiniz. Demokrasilerde siyasetçinin yok olma yolu sandıktır. Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayacak. Diğer adaylar çıkaracak.” huzuruna çıksın. Milletimizin kararına herkes saygı duyacaktır. Demokratik bir ortamda seçim yapılacaktır. Hukuki yollarla siyaseti engellemeye çalışmak doğru değildir. Demokrasilerde güç, halkın gücüdür. Cumhurbaşkanının seçilip seçilmeyeceğini ancak milletimiz bilir” dedi.

“ABD F-16’ları alıp çalsın”

Sarıgül, “Savunma sanayinde Amerika’yı geçtik, daha da geçeceğiz.” Biz ekonomik milliyetçilik yapan bir siyasi partiyiz. Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayinde attığı adımlar bizim için gurur kaynağı. Amerika ve Pentagon Türkiye’yi kıskanıyor. Çünkü savunma sanayinde Amerika’yı geçtik, daha da geçeceğiz. “Türkiye’de bir olay varsa anlayın ki altında Amerika var. Amerika ve Pentagon Türkiye’yi kıskanır ve Türk savunma sanayii Allah’ın izniyle Amerika’ya ders verir.” – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu