Haber

Miçotakis’ten Türkçe paylaşım: Türkiye ve Yunanistan hayat kurtarmak için birlikte çalışıyor

Maraş merkezli depremlerin ardından uluslararası yardım Türkiye’ye ulaşmaya devam ederken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Twitter hesabından yaptığı Türkçe mesajla arama kurtarma ekiplerine övgü ve teşekkür etti.

Deprem bölgelerinde çalışan Türkiye ve Yunanistan’dan gelen ekiplere teşekkür eden Miçotakis, şu ifadeleri kullandı: “İçimizi acıtan görüntülerin ardından umut veren görüntüler geliyor. Kurtarma gruplarının insanüstü çabalarını takdirle karşılıyoruz. Yunanlılar ve Türkler, hayat kurtarmak için yan yana, birlikte savaşıyorlar. Yaptıkları için kendilerine minnettarız” dedi.

İKİ ÇOCUK KURTARILDI

Yunan İtfaiyesi dün yaptığı açıklamada, Yunan ekiplerinin 50 yaşındaki bir erkek çocuk ile 7 yaşındaki bir kızı ve ardından 9 yaşındaki bir kızı daha kurtardığını söyledi.

Yunanistan Özel Afet Müdahale Birimi’ne (EMAK) bağlı 21 itfaiyeci, 2 doktor, 3 acil sağlık çalışanı, 2 arama kurtarma köpeği, arama kurtarma uzmanından oluşan grup, Pazartesi günü Atina yakınlarındaki Elefsina Havalimanı’ndan bir uçakla geldi. Yunan Silahlı Kuvvetlerine ait C-130 tipi uçak. ulaşmıştı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu