Haber

İSTANBUL-BAŞAKŞEHİR’DE SAKİNLER YÜZDE 85 HARÇ ARTIŞINA HAREKET ETTİ

BAŞAKŞEHİR’de bir sitenin sakinleri, yönetim harçlarına yapılan yüzde 85’lik zamma tepki göstererek tepki gösterdi. Bahçede toplanan site sakinleri, aidat artışları ve yasa dışı olduğunu iddia ettikleri bütçe işlemleri nedeniyle yönetimin istifasını istedi.

Başakşehir Kayaşehir’de 1.340 dairelik bir sitede yönetim harçlara yüzde 85 zam yaptı. Alt gelir grubu ve emeklilerin yaşadığı sitede, site sakinleri zam oranlarına tepki göstermek için bugün harekete geçti. Aidatın 298 liradan 550 liraya çıkarıldığı, site yönetiminin ek bütçe isteyerek fazladan para toplamak istediği iddia edildi.

“KAFALARINA GÖRE KARAR VERİYORLAR”

Sitenin blok yöneticisi olan İsa Kurnaz, “Sitemiz yaklaşık 2 yıldır özel yönetim altında. Özelleştirmeden sonra yaklaşık 15 kişilik bir yönetici grubu sitemize çöktü. Kat Mülkiyeti Kanunu’nu tamamen hiçe sayıyorlar ve Kat Mülkiyeti Kanunu’nu hiçe sayıyorlar. 650 bin lira bütçeyle site yapmışlar.” Yönetimin şu an 1 milyon lira borcu var diyorlar. Bununla ilgili herhangi bir belge bile vermediler. Son noktada 2023’te aidatlarını yüzde 85 artırdılar ve kimseyi dinlemediler” dedi.

“DEPOZİTODAN DOLAYI KENDİ EVİMİZDE KİRACI OLACAĞIZ.” Bir site sakini de giderek artan aidat fiyatlarıyla kiracı olacaklarını belirterek, “Kendi evimizde kiracı olmak istemiyoruz. Şu anda resmen kendi evimizde kiracı olmaya başladık. Bu bitmeyen bir borç günden güne artıyor.Geçen yıl 298 lira olan fiyat bu yıl 550 liraya çıktı.Burada fazladan yapılan hiçbir şey yok ağaç dikmek yok, yeşillendirme yok, otoparkta genişletme yok. , ekstra tüketim yok. Bu zam oranları ile 1-2 yıl içinde kendi evimizde kiracı olacağız. Burada sadece pansiyonla yaşayanlar var, lüks bir site içinde değiliz.”

Görüntü dökümü————————————Siteden görüntü-Site sakinlerinin harekete geçtiği görüntü

-Site sakinleri ile röportajlar

sulusarayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu