Yaşam

HBO’nun Lockdown TV Dizisi The White Lotus’un 2. Sezonunda Kaçırmış Olabileceğiniz Ayrıntılar

Sicilya adasında çekilen entrika dolu HBO dizisinin son dönem detaylarını incelediğimiz bir içerikle karşınızdayız. İkinci dönemde sahnelere o kadar çok detay eklendi ki bazen bir önceki döneme geri dönerek bol öğeli bir içerik hazırladık. Buyrun ?

UYARI:bolca spoileriçerir.

Kaynak:https://www.insider.com/the-white-lot…

1. Dizinin tema müziği yeniden düzenlendi ve ikinci dönem için yenilendi.

2. Açılış sahnesinde kıyıda sohbet ederken görülen iki bayan, aslında ‘Survivor’ realite şovunun yarışmacılarıdır.

3. Dominic’in eşiyle telefonda konuştuğu sahnede görünmese de bir konuk oyuncu daha var.

Bu sahnede telefondaki ses tanıdık gelebilir çünkü Dominic’in karısının sesi Jurassic Park ve Little Women’ın yıldızı Laura Dern’dir!

4. Tanya’nın Sicilya’ya beceriksizce girişi sezon finalinin habercisi olabilir mi?

Rocco, tekneden inmesine yardım ederken neredeyse İyon Denizi’ne düşüyordu. Bu an, Tanya yeni arkadaşlarını vurup onları kanlar içinde bıraktıktan sonra Quentin’in yatından kaçmaya çalışırken izleyicilerin yarıyıl finalinde canlı göründüğü son anı yansıtıyor. Fotoğrafta görülen tekneye atlamaya çalışırken kafasını çarptı ve boğularak öldü.

5. Di Grasso ailesini dolandırmak, başından beri Lucia’nın planıydı. Lucia, Albie ile yatmaya başladıktan sonra, ona Alessio’nun onu “kontrol etmek” istediğini ve ondan kurtulmanın tek yolunun ona çok para ödemesi olduğunu söyler. Daha sonra Alessio, bunların boş tehditler olmadığını kanıtlamak için ortaya çıkar.

Önce Albie ve Lucia’nın dondurma randevusunda, sonra da Di Grasso adamları araba kiralarken yeniden ortaya çıkıyor. Her iki durumda da Lucia ondan korkuyormuş gibi yaparak sadece Albie’nin değil, babası ve büyükbabasının da endişelenmesine neden olur. Ancak Alessio, ilk kez ilk bölümde Lucia ve Mia’nın giriş sahnesinde görülebilir. The White Lotus oteline giderken sokakta Alessio’nun yanından geçerler ve birbirlerini selamlarlar. Ayrıca Alessio’nun bu sahneden komi kılığına girmiş olması da dikkatlerden kaçmamalı. Lucia, onu daha sonra İtalyanca olarak arayacağını ekliyor. Lucia, Alessio’yu kendisine zorbalık eden adamı oynaması ve kurtarılmaya muhtaç fakir bir seks işçisi olarak içinde bulunduğu kötü durumu daha da inandırıcı hale getirmesi için ikna etmek üzeredir.

6. Harper ile Ethan ve Cameron ile Daphne’nin odası arasındaki bitişik kapı ilk bölümde vurgulanıyor, bu da bir noktada kaçınılmaz olarak kullanılacağı anlamına geliyor.

İzleyicinin dikkati kapıya o kadar erken çekilmişti ki bu, karakterlerden birinin kapıyı kullanmasının an meselesi olduğunu gösteriyordu. İzleyicilerin daha sonraki bir bölümde gördüğü gibi, kapının açık olması Ethan ve Harper arasında Cameron’ın Harper’la odada olup olmadığı ve kapıyı kullanmasının kaçınılmaz olup olmadığı konusunda bir tartışmaya yol açtı.

7. İlk bölümde sembolik olarak sadakatsizlik alameti gibi görünen vazolara dikkat çekildi.

Otel genelinde görülen büstler, Mağribi’nin başı efsanesiyle ilgilidir. Hikayeye göre, Sicilya’ya vardıklarında birbirlerine aşık olan yaşlı bir adam ve genç bir kadını tasvir ediyor. Ancak kadın, adamın kendi memleketinde karısı ve çocukları olduğunu öğrenince öfkesinden adamın kafasını keser. Onu sonsuza kadar yanında tutmak için, tüm komşularının görmesi için balkonunda gururla sergilediği fesleğeni için bir vazo olarak yeniden kullanıyor. Daphne ve Cameron vazonun arkasındaki anlamı farklı yorumluyor gibi görünüyor. Daphne, kocaların gazabına uğramak istememeleri için bunu dinlemesi gereken uyarıcı bir hikaye olarak görüyor. onların karıları. Cameron’un daha sonra Daphne’yi otelde Lucia ile aldattığı göz önüne alındığında, Sicilya hikayesinin sonu Cameron’un kendi kaderinin habercisi gibi geliyor, ancak bunun yerine gezinin sonunda hiçbir şey kalmıyor. Ayrıca ilginç bir şekilde finalde Harper ve Ethan’ın ateşli sevişmesi sırasında vazo masadan düşer ve paramparça olur. Vazo kırılsa da umurlarında değil. Sence bu, birbirlerinin sadakatinin dehşetinden kurtulmalarını temsil eden bir işaret olabilir mi?

8. Monica Vitti’nin en ünlü filmindeki (L’Avventura) Claudia gibi yaşama hayali (bir şekilde de olsa) gerçek oluyor.

İtalyan film yıldızı Monica Vitti, hakkında olma hayalini yaşıyor. Film, kız arkadaşı Anna ve Anna’yı yakın bir arkadaşı için terk eden Sandro adında bir adam hakkındadır. Tanya kendini daha çok filmin sarışın bombası Claudia (Monica Vitti) gibi görse de, Tanya’nın sonunda öldüğü sularda bir tekne gezisi sırasında kaybolan reddedilmiş sevgilisi Anna’ya (Lea Massari) benziyor.

9. Bu arada, Jack’in giyim tarzı “Love Island UK”nin realite yıldızlarından esinlenmiştir.

Jack’in (Leo Woodall) İngiliz realite şovu ‘Love Island’dan bir yarışmacıya benzerliği izleyicilerin gözünden kaçmadı ve tamamen kasıtlı olduğu ortaya çıktı.

10. Quentin, Tanya’ya hayat hikayesini anlattıktan sonra “kendi İtalyan operasının kahramanı gibi” olduğunu söyler.

Üç perdelik operada, Cio Cio San adlı Japon bir kız, Amerikan deniz subayı olan erkek arkadaşının onu reddedip başka bir bayanla kaçmasının ardından hayatına nasıl devam edeceğinden emin değildir. Sonunda sevgilisinin başka bir erkekle birlikte olmasına dayanamaz ve kendini öldürür. Tanya, ünlü opera karakteri gibi intihar ederek ölmese de, Greg’in başka birine aşık olduğunu öğrenince kendini çılgın bir durumun içinde bulur ve sonunda ölümüne yol açar.

11. Daphne, sarışın ve mavi gözlü antrenöründen bahsettikten sonra Harper’a çocuklarının bir fotoğrafını gösterdiğinde, Cameron’ın kendisini aldattığı için nasıl intikam aldığını ima etti.

Beşinci bölümde Harper, Daphne’ye, Noto’da dışarıda bir gecede kocalarının onu aldattığından şüphelendiklerini söyler. Öte yandan Daphne tuhaf bir şekilde sakin ve omuz silkiyor, bir şey olduğuna inanmıyor, ancak böyle bir şey olursa, Harper’ın bu iddiada kendini daha iyi hissetmesi için bir şeyler yapması gerektiğine inanıyor. Kısa bir süre sonra Harper’a Lawrence isimli antrenöründen bahsetmeye başlar. Sarı saçlı ve mavi gözlü olduğundan bahsediyor. Koçun fotoğrafını göstermek amacıyla telefonu Harper’a verir. Ancak ekrana baktığımızda antrenörünün bir fotoğrafını değil, onun yerine biri sarı saçlı, mavi gözlü iki küçük erkek çocuğu görüyoruz. Bunun anlamı, Lawrence’ın aslında Daphne’nin çocuklarının babası olan koyu kahverengi saçlı ve kahverengi gözlü Cameron değil, olduğudur. Bu, Daphne’nin oyunlarından biri ve Harper’a Cameron’ın sadakatsizliğiyle nasıl başa çıktığını dolaylı olarak anlatma yolu olabilir mi?

12. Tanya’nın boşanma avukatının adı izleyicilere tanıdık gelmeyebilir ama Mike White tatlı bir nedenle bu adı ekledi.

Senarist Mike White, kendi avukatının soyadı ve oğlunun adıyla bu ismi yarattı.

13. Seyirci, Greg’in bir kovboy olduğunu çoktan öğrenmişti.

Bu fotoğraf sayesinde Greg’in Quentin’in eski sevgilisi olduğu ortaya çıkmadan önce Quentin, aşık olduğu Wyoming heteroseksüel kovboyundan bahsetti. Bu gizemli adam için her şeyi yapacağını ve otuz yıl sonra bile yapmaya devam edeceğini uğursuzca söylüyor. Bazı izleyiciler, Greg’in Arazi Yönetimi Bürosu için çalıştığını ve bazı meslektaşlarıyla Hawaii’yi ziyaret ederken birinci dönemden Tanya ile tanıştığını hatırlayabilir. ‘Yellowstone’ izleyicilerinin bildiği gibi, Greg’in işi mantıklı olsa da, aslında onun kovboy olduğunu söylemenin başka bir yoluydu.

14. Açılış jeneriğinde F. Murray Abraham’ın adı ve bir kadına kur yapan bir adam gösteriliyor. Görüntü neredeyse canlandırdığı karakteri anlatıyor.

Abraham’ın karakteri Bert, evliliğinin büyük bölümünde karısına sadakatsizdi. Her zaman bunu saklamakta iyi olduğunu düşündü, ancak Dominic’in kendisine ve izleyicilere açıkladığı gibi, onu aldattığını her zaman biliyordu.

15. Jennifer Coolidge’in adı ekrana kuledeki kadın görüntüsüyle yansıdı. Yanında zincirle bağlanmış bir maymun var.

İzleyiciler, Tanya’nın güçlü olduğunu birinci sezondan biliyor, bu yüzden onu bir kuleye hapsolmuş bir prenses olarak tasvir etmek mantıklı. Bu görüntü onun sosyetedeki yerini anlatmakla kalmayıp, dönemin ikinci yarısında nasıl bir saraya götürüldüğünün de habercisidir. Zincirdeki maymun, seyahatlerinin çoğunu asistanı Portia ile geçirdiği için Tanya’nın etrafındaki tek kişinin parasını ödediği insanlar olduğuna işaret ediyor olabilir.

16. Adam DiMarco’nun adını görüyoruz. Albie karakteri gibi tasvir edilen figür de romantik davranarak bir hanımın sevgisini kazanmaya çalışmaktadır.

Genç adam figürü, müzik yeteneğini sergileyerek karşıdaki hanımı etkilemeye çalışırken görülebilir. Albie ayrıca nazik ve düşünceli tavrıyla Portia’yı kendisine çekmeye çalışarak zaman harcıyor.

17. Meghann Fahy’nin adı, Daphne’nin iki küçük çocuğunu temsil eden iki meleğin yanında görünüyor.

Sezon sonunda öğrendiğimiz gibi, Daphne hayatta pek bir şey umursamıyor (oy verip vermediğini bile hatırlamıyor), ancak dönüşünü bekleyen iki küçük çocuğunu derinden önemsiyor. Sarı saçlı ve mavi gözlü çocukları tam anlamıyla melek gibi ve bu özellikler Daphne’nin kocasının aldatmasıyla başa çıkma tekniğini bir şekilde gizliyor.

18. Beatrice Grannò’nun canlandırdığı Mia, dizinin jeneriğinde ‘sfenks’ olarak temsil ediliyor.

Sfenks; İnsan başlı, aslan gövdeli, şahin kanatları ve göğüsleri olan efsanevi bir yaratıktır. Genellikle ruhani koruyucular olarak görülen sfenks heykelleri, mezarların ve tapınakların dışına dikildi. Mia, dönem sonunda otel müdürünü başarıyla baştan çıkarması ve erkek piyanisti gasp etmesiyle The White Lotus Sicilya otelinin bir tür koruyucusu olarak görülebilir.

19. Eşeğe biniyormuş gibi görünen bir çiftin yanında Greg’i oynayan aktörün adı gösteriliyor.

İzleyicilerin de görebileceği gibi Greg, ikinci bölümün sonunda iş için Denver’a uçması gerektiğini söyleyerek gösteriden ayrılıyor. Onu bir daha dizide görmüyoruz (Quentin’in evindeki eski fotoğrafı dışında). Çift, Greg’in diğerine ne kadar aşık olduğunu temsil ederken, tam da Tanya’nın şüphelendiği gibi, eşeğin omzunun üzerinden izleyiciye bilgiççe bakan eşeğin bakışları, Greg’in sözlerinde her şeyin göründüğü gibi olmadığını ima eder.

20. Bir adamın ilahi bir figüre dokunmak için uzandığını gördüğümüzde ekranda Quentin karakterini canlandıran Tom Hollander’ın adı beliriyor.

Burada görülen figür gibi, Quentin’in sahip olamayacağı bir şeye sahip olma arzusu var.

21. Sabrina Impacciatore’nin adı, bir yatakta yatan iki bayanla ilgilenen bir bayan gördüğümüzde karşımıza çıkıyor.

Sezon boyunca, Impacciatore’nin karakteri Valentina’nın eşcinsel olmasının, çalışanlarına gösterdiği özen ve dikkatle ilişkilendirildiği anlaşılır.

22. Michael Imperioli’nin adı, bir kadın arkalarındaki nehre bir kolye fırlatırken, dizlerinin üzerinde dua eden bir erkek figürünün yanında görünüyor.

Imperioli’nin karakteri Dominic, oğlu ve babası gibi bir hanımefendi ile yan yana bir erkek figürü olarak temsil edilmektedir. Ama diğer ikisinin aksine bu adam sevgilisi tarafından reddedilir. Bu sahne, sezon sonunda seyircilerin hayal gücüne bırakılan Dominic’in karısını geri kazanma çabalarının bir sonucu olabilir. Dominic gibi, buradaki adam da kadına pahalı bir kolye veriyor ve kadının onu fırlattığı görülüyor.

23. Klasik bir yontulmuş heykel görüldüğünde ekranda Theo James’in adı belirir.

James’in adının geçmesinden hemen önce heykelin cinsel organlarının yakın çekimi var, bu da Cameron’ın birinci bölümdeki unutulmaz çıplak anına bir gönderme. Heykelin kendisi bir başyapıtı ve ideal erkek formu olarak kabul edilen Rönesans heykeltıraş Michelangelo tarafından oyulmuş ünlü Davut heykeline benzediği için Cameron’ın kendisini Tanrı’nın bayanlara armağanı olarak nasıl gördüğünü temsil ediyor. Tamam, neden heykelin üzerine işeyen bir köpek detayı olduğunu düşünüyorsun?

24. Aubrey Plaza’nın karakteri Harper, bir kuşun kanadını kıran başka bir kuş olarak görünür.

Kuşlar, klasik sanatta birkaç farklı şeyi temsil edebilirken, bu örnek Harper’ın rekabetçi doğasını ve üç arkadaşıyla nasıl çatıştığını aktarıyor.

25. Haley Lu Richardson’ın adı, yanında kuzuyla hayaller kuran genç bir kızın yanında geçiyor.

Portia kayıp ve yalnız bir kuzu gibidir. Daha iyi bir seçeneği olmadığı için kendini Tanya’ya (rüya gören kadın) bağlamıştır.

26. Will Sharpe’ın Ethan’ı, bir bayana bir kase meyve sunarken aşağı bakan bir adam olarak görünür.

Buradaki meyve, Ethan’ın yeni ortaya çıkan servetini temsil ediyor olabilir ve erkeğin kadın figürüne bakma konusundaki isteksizliği, Ethan’ın ikinci bölümde Lucia ve Mia ile yaşadığı deneyimin habercisidir.

27. Simona Tabasco’nun adı, bir leopar ağzında bir kuşla bir sütunun etrafında gezindiğinde ortaya çıkıyor.

Mia’yı temsil etmek için bir sfenks heykeli kullanıldı ve şimdi onun en uygun arkadaşı Lucia’yı temsil eden başka bir kedi türü görüyoruz. Mia, otelin demirbaşı olmak ve daha birçok şeyi başarmak isterken, mesaj verildiği gibi koridorlarda gizlice dolaşıp bir sonraki avını arayan en mutlu kişi Lucia’dır.

28. Aşınmış sütunların önünde başka bir adamın kafasında Leo Woodall’ın adını görüyoruz.

Burada oturan adam, Jack’in Quentin’in kendisini içinden çıkardığını söylediği ‘lanet olası deliği’ temsil ediyor olabilir. Quentin tarafından yakalanmadan önce Jack’in kendisini böylesine çaresiz bir durumda, Sicilya sokaklarında sarhoş bulması sizce de pek olası değil mi?

29. “Beyaz Nilüfer”, “L’Avventura” (1960) ile aynı otelde çekildi.

Dizi, 1374 yılına dayanan eski bir manastır olan Taormina’daki lüks San Domenico Palace Hotel’de çekildi. Ancak The Observer’ın haberine göre The White Lotus’un üreticileri, San Domenico Palace Hotel’i seçmeden önce yaklaşık 70 oteli ziyaret etti.

Peki siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu detaylar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarda buluşalım mı?

akyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu