Ekonomi

Gate.io’dan Hong Kong pazarında genişleme hamlesi

Kripto para borsası Gate.io’nun Hong Kong merkezli şirketi Hippo Financial Services Limited, TCSP Lisansı aldı. TCSP, tröstler veya bölgede faaliyet gösteren işletmeler gibi kuruluşlar için gerekli bir lisanstır. Bu saldırı ile Hippo Financial Services, sanal varlıkları denetlemeye odaklanır ve yerel operasyonları aktif olarak yönetir. Ayrıca ayrılan bütçe ile hizmet altyapısının ve müşteri varlıklarının güvenliğini sağlamak için gruplar oluşturulur.

Lisanslama sürecinin ardından borsa, bölgedeki operasyonlarını genişletmek için Hong Kong pazarı için tasarlanan yeni bir organizasyon olan Gate HK’yi başlatmalarına izin verecek yeni bir lisans başvurusunda bulundu.

Gate HK’nin, yeni kripto para birimi lisans başvuru sürecinden kısa bir süre sonra faaliyete geçmesi bekleniyor. Bu gelişme, mevcut piyasada bulunan blockchain teknolojilerinin benimsenmesi ve sanal varlıkların yaygınlaştırılması açısından değerlidir.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Hong Kong’daki yeni gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Gate.io Kurucusu Dr. Han Lin şunları söyledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

ezineajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu